Materiały

Dostępne u nas materiały to aglomarmur, marmur i granit. Stawiamy na jakość, dlatego masz pewność, że kupisz u nas produkt o dużej trwałości i pięknym wyglądzie. Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na Twoje potrzeby, proponujemy wybór wielu kolorów i wzorów.

Zobacz, jakie materiały dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz coś dla siebie. Zamieszczone opisy, pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

AGLOMARMUR

Jest to produkt przemysłowy wynikający z kombinacji 95% marmuru naturalnego oraz żywicy poliestrowej w charakterze łącznika, o doskonałych właściwościach fizyczno – mechanicznych. Daje to możliwość tworzenia, powielania wzorów i kolorów, co ma szczególne znaczenie przy planowaniu aranżacji wnętrz.

Zawarta w nim żywica ma wpływ nie tylko na efekt wizualny, ale i twardość produktu. Aglomarmur jest bardziej elastyczny, przez co nie odpryskuje i nie pęka. Jest lżejszy od kamieni naturalnych, dlatego sprawdzi się w miejscach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże obciążenie.

Dzięki mieszance kruszywa i żywicy, konglomerat marmurowy jest tańszy w zakupie niż płyta z kamienia naturalnego. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie ekonomiczne rozwiązania a są fanami niepowtarzalnego klimatu, jaki wprowadzają do wnętrz elementy wykonane z kamienia.

KONGLOMERAT KWARCOWY

MARMUR

Skała metamorficzna powstała w procesie przeobrażenia skał węglanowych: wapieni i dolomitów. W zależności od domieszek mineralnych może przyjmować różne barwy i wzory. Pod działaniem związków zawierających kwasy matowieje. Jest mniej odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie i ściskanie niż granit.

Niepowtarzalne piękno marmuru zostało dostrzeżone już w starożytności. Współcześnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Polecamy szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

GRANIT

Skała głębinowa powstała w procesie krystalizacji magmy. Zbudowany jest z kwarcytu, skaleni i łyszczków. Zawiera między innymi magnetyt, aparyt i cyrkon. Posiada strukturę równoziarnistą lub porfirową. Jest niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie i ściskanie.

Granit ze względu na swoje naturalne właściwości, ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Polecany jest jako doskonały materiał do realizacji obiektów użyteczności publicznej, o dużym natężeniu ruchu osobowego i kołowego.

Możliwość wykonania różnej faktury powierzchni (polerowana, płomieniowana, młotkowana) sprawia, że granit może być wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz doskonale spełniając funkcje użytkowe i dekoracyjne.

W marmurze i granicie występują cienkie i grube żyły. Kamień tworzy wewnętrznie poprzerastaną jednolitą twardą masę. Występowanie żył w kamieniu jest naturalne, nie są one wadą czy usterką.

Masz wyjątkowy pomysł na ozdobienie Twojego wnętrza? Zaufaj firmie z długoletnim doświadczeniem i pasją do swojej pracy i wybierz zakład kamieniarski „MARCO” z Sulęcina.
Wysokiej jakości usługi w korzystnej cenie – u nas to możliwe!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!